czsken

On-line poradna - prodej nemovitostí v Chorvastku a Itálii

Zeptejte se nás!

Nevíte, jakou lokalitu zvolit pro pobyt v Chorvatsku?

Nenašli jste v naší nabídce nemovitost, která by plně vyhovovala vašim požadavkům? Vyhledáme pro vás nemovitost na přání!

* povinný údaj

Veškeré Vámi poskytnuté osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s NAŘÍZENÍM EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů). Rádi bychom Vás informovali o způsobu nakládání s osobními údaji, účelu a době jejich zpracovávání včetně kontaktních údajů správce. Všechny tyto informace jsou podrobně specifikovány:zde


Kategorie

Poslední dotazy

Pronájem nemovitostí v Chorvatsku

03.12.2013, Petr Dvořák

Na co dát pozor v případě zájmu chorvatskou nemovitost pronajímat? Bližší informace o ekonomice a získání licence k pronájmu...

Sezóna v Chorvatsku trvá obvykle v průměru 15 týdnů. Toto období může být prodlouženo jinými pobídkami než je koupání v moři (cykloturistika, rybaření, potápění, jachting, atd.). Průměrná cena za apartmán pro 4 osoby (dvouložnicový apartmán) v sezóně (25.6.-25.9.) se pohybuje v rozmezí 90-130 Euro/ noc. Za apartmán pro 2 osoby se během sezóny běžně účtuje částka 70-90 Euro/ noc v závislosti na vybavení apartmánu, vzdálenosti od moře a žádanosti lokality.

Možnosti pronájmu nemovitosti v Chorvatsku ve vlastnictví osoby ze zahraničí:

1). Pronájem nemovitosti bez účasti chorvatské cestovní agentury (na vlastní jméno) - náklady a povinnosti

 • kategorizace objektu (na požádání zajistíme),
 • přihlášení na finančním úřadě z důvodu platby DPH (13% z příjmu, platí se formou záloh čtvrtletně),
 • platba 12% daně z příjmu, odvádí se pouze z částky 70% z celkového příjmu za účetní období (1 rok), tzn., např. pokud vyděláte 1000 Kun, pak se tato daň vypočte jako 12% z 700 Kun,
 • vedení účetnictví firmou registrovanou v Chorvatsku. Roční výdaj za tuto službu se pohybuje v rozmezí 1000-2000 Euro. Bohužel v současné době je velmi málo účetních firem, které jsou ochotny vést agendu pronájmu nemovitostí vlastněné osobami ze zahraničí (především z důvody složitosti).

2). Pronájem nemovitosti přes chorvatskou cestovní agentury - náklady a povinnosti

 • veškeré rezervace musejí být realizovány přes vybranou cestovní agenturu (nelze provést rezervaci sám bez jejich vědomí),
 • 12% daň z příjmu, odvádí se pouze z částky 70% celkového příjmu za rok (tzn., např. pokud vyděláte 1000 Kun, pak se tato daň vypočte jako 12% ze 700 Kun),
 • koncem roku zasíláte pouze jednoduchou závěrečnou zprávu finančnímu úřadu,
 • DPH a zpracování účetnictví v tomto případě neplatíte (je v režii cestovní agentury)!
 • 10-20% z celkového příjmu za rok pro cestovní agenturu za služby spojené s pronájmem (nezahrnuje další služby jako úklid domu, vítání hostů, apod.) nebo 45% z celkového ročního příjmu za kompletní servis vč. úklidu, vítání hostů, hlášení hostů na fin. úřad, apod.

Další náklady tvoří energie, voda, vývoz odpadu, apod. Cena elektřiny se pohybuje kolem 1,04 Kun/1kW , voda 10 - 15 Kun/m3 a odvoz odpadu zhruba 600-1000 Kun/rok v závislosti na lokalitě.

Pronájem může vykonávat jako fyzická osoba tak i obchodní společnost s ručením omezeným (d.o.o.). Jednodušší je forma FO (fyzická osoba) jak po stránce založení, tak po stránce administrativní.

K pronájmu formou fyzické osoby bez účasti chorvatské cestovní agentury potřebujete:

 • kategorizace objektu – udělení počtu hvězdiček dle vybavenosti objektu (doporučujeme 3*** z důvody nižší sazby pro daň z příjmu)
 • přihlášení na příslušný finanční úřad z důvodu platby DPH
 • zajištění účetní firmy registrované v Chorvatsku pro zpracování účetní agendy

K pronájmu formou fyzické osoby přes chorvatskou cestovní agenturu potřebujete:

 • kategorizace objektu – udělení počtu hvězdiček dle vybavenosti objektu (doporučujeme 3*** z důvody nižší sazby pro daň z příjmu)
 • zajištění chorvatské cestovní agentury

Vyřízení kategorizace nemovitosti trvá zhruba 2-4 týdny - v případě zájmu zajistíme vč. doporučení cestovní agentury.

Daně a poplatky při koupi chorvatské nemovitosti

03.12.2013, Jaroslav Klus

Jaké poplatky musím zaplatit při koupi chorvatské nemovitosti?

Při koupi nemovitosti v Chorvatsku se platí následující poplatky:

 • provize agentuře, obvykle ve výši 3% z kupní ceny
 • poplatky za právní a notářské služby 1,25% z kupní ceny nemovitosti
 • daň z nabytí nemovitosti ve výši 3% z kupní ceny nemovitosti

Pozn.: V případě, že nemovitost kupujete od obchodní společnosti, která je plátcem DPH a jedná se o novostavbu, daň z nabytí nemovitosti neplatíte.

Založení obchodní společnosti z důvodu koupě nemovitosti v Chorvatsku

13.06.2014, Jolana Fojtová

Je nutné z důvodu koupě nemovitosti v Chorvatsku zakládat obchodní společnost?

Odpověď na tuto otázku zní jednoznačně ne. V Chorvatsku byl dne 1.2.2009 schválen dodatek zákona, který občanům EU umožňuje koupit chorvatskou nemovitost (neplatí pro zemědělskou půdu, lesy a půdu v chráněných krajinných oblastech) do soukromého vlastnictví bez nutnosti zakládat právnickou osobu, jak tomu bylo v minulosti.

Povolení pro dlouhodobý pobyt v Chorvatsku

04.12.2013, Petr Šedivý

Potřebuji povolení pro dlouhodobý pobyt v Chorvatsku?

Pokud se rozhodnete pobýt v Chorvatsku déle než 90 dní, pak si musíte přes Velvyslanectví Chorvatské republiky v Praze vyřídit žádost o "První dočasný pobyt" na dobu 1 rok. Poté se povolení prodlužuje v Chorvatsku na příslušné pobočce chorvatské policie.

Měsíční náklady na byt v Chorvatsku

04.12.2013, Jana Hronová

Jaké jsou průměrné měsíční náklady na byt v Chorvatsku?

Při odhadu měsíčních nákladů na provoz nemovitosti je nutné vycházet z počtu osob užívající danou nemovitost a jejich obyklé spotřebě. Proto uvádíme jednotkové ceny, které by měly být dostačující k zodpovězení tohoto dotazu.

 • cena elektřiny se pohybuje kolem 1 - 1,5 Kun/ 1kW
 • voda 10 - 15 Kun/ m3
 • odvoz odpadu zhruba 600-1000 Kun/ rok v závislosti na lokalitě
 • fond oprav (týká se pouze apartmánů) - ze zákona povinný (úklid společných prostor, opravy společných prostor, elektřina za osvětlení společných prostor, apod.) 2-3 Kuny/ m2/ měsíc

Celkové náklady na koupi nemovitosti v Chorvatsku

04.12.2013, Tomáš Kobza

Jaké jsou celkové náklady na koupi nemovitosti v Chorvatsku?

Zde uvádíme příklad kalkulace konečné sumy, kterou zaplatíte při koupi nemovitosti v Chorvatsku. Vycházíme z příkladu apartmánu za cenu 100.000 Euro.

Kupní cena nemovitosti 100.000 Euro
* Naše provize 3% 3.000 Euro
** Daň z převodu nemovitosti 3% 3.000 Euro
Právní a notářské služby 1,25% 1.250 Euro
CELKEM 107.250 Euro

* u nemovitostí nad 1 mil. Euro si účtujeme provizi 2%
** v případě, že nemovitost vlastní obchodní společnost, která je plátcem DPH a jedná se o novostavbu, daň z převodu nemovitosti neplatíte.

Založení chorvatské obchodní společnosti d.o.o. (s ručením omezeným)

04.12.2013, Petra Štanclová

Jaké jsou náklady na založení chorvatské obchodní společnosti d.o.o. (s ručením omezeným)?

Po únoru 2009 již není nutné z důvodu koupě chorvatské nemovitosti zakládat obchodní společnost v Chorvatsku. Nicméně uvádíme náklady na její založení (v případě zájmu Vám společnost založíme): Základní kapitál: 3000 Euro Notářské poplatky: 1200 Euro Naše provize za vyřízení: 500 Euro CELKEM: 4.700 Euro.

Správa nemovitostí v Chorvatsku (management nemovitostí)

04.12.2013, Klára Tomečková

Co vše nabízí a kolik stojí správa a údržba nemovitosti v Chorvatsku?

Správa a údržba nemovitosti je důležitou službou pro majitele pobývající větší část roku mimo Chorvatsko. Nezbytnou se stává v případě, kdy si koupíte nemovitost k pronájmu a potřebujete někoho, kdo se Vám postará o ubytování klientů, úklid, praní povlečení, pravidelnou kontrolu stavu nemovitosti, marketing, řešení náhlých problémů (porucha klimatizace, spotřebičů, ucpání odpadu), apod. Pro představu nabídky služeb a cen managementu nemovitosti v oblasti Dalmácie si můžete stáhnout "soubor zde".

Překladatelské služby v Chorvatsku

04.12.2013, Zdeněk Kolář

Kolik stojí překladatelské služby v Chorvatsku?

Cena za překladatelské služby v Chorvatsku se pohybuje kolem 25 Euro za hodinu plus cestovné.

Pitná a užitková voda na ostrovech

06.01.2014, Petr Dočkal

Jak je to s pitnou a užitkovou vodou na ostrovech?

Pokud se nemovitost nachází poblíž větších turistických center nebo měst, pak bude s největší pravděpodobností připojena ke komunálnímu vodovodu. Pokud ne, pak budete mít minimálně velkou šanci se během blízké budoucnosti připojit (je dobré zjistit, zda není v plánu vést vodovod poblíž Vaší nemovitosti). U nemovitostí, kde je připojení k obecnímu vodovodu otázkou delšího času se instalují vodní zásobníky. Ty mají dvě části - jedna slouží pro dešťovou (užitkovou) a druhá pro pitnou vodu. Pitná voda je doplňována specializovanou firmou. Ta si za pitnou vodu včetně dopravy účtuje kolem 400 Kun/ 10 m3.

Daň z příjmu při prodeji chorvatské nemovitosti

13.06.2014, Jakub Hrdlička

Musím zaplatit daň z příjmu při prodeji chorvatské nemovitosti a v jaké výši?

Při prodeji chorvatské nemovitosti, který se uskuteční do 3 let od její koupě musíte zaplatit 25% nebo 35% z rozdílu kupní a prodejní ceny. Pokud nemovitost prodáte po 3 letech od její koupě, pak se Vás daň z příjmu netýká.


Copyright © 2013 - 2024 Jadran Reality, s.r.o., Powered by Digitální agentura DIGISHOCK

Tato stránka v rámci poskytovaní služeb využívá cookies, pokračováním v návštěvě stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací, včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete zde.