czsken

9 důvodů, proč navštívit Chorvatsko i v ziměChorvatsko | 07.12.2018

Existuje minimálně 9 důvodů, proč jet do Chorvatska na dovolenou i v zimě.

1) Vánoční trhy

Nalaďte se na Vánoce na vánočních trzích v Chorvatsku. Každé větší město v Dalmácii organizuje vánoční trhy, ale ty nejvyhlášenější se konají na náměstí Ban Jelačič v Záhřebu. Zdejší, proslulé Adventní trhy nabízí kromě stánků s řemeslnými výrobky, vánočními ozdobami a tradičními, zimními delikatesami, také koncerty, divadelní představení a veřejné kluziště.

2) Zimní kuchyně

Sotva narazíte v letních měsících  na jídelním lístku na "sarmu". A přitom sarma je pro Chorvaty, totéž co pro Čechy svíčková. Žádná tradiční chorvatská svatba se bez ní neobejde. Také "fritule", malé chorvatské koblížky, patří mezi typické zimní jídlo. A za vyzkoušení stojí i chorvatský svařák "kuhano vino" a mnoho dalších pochoutek, které jsou tradičně spojeny se zimním obdobím.

 

3) Památky

Ruku na srdce, kdo z nás během letní dovolené navštěvuje chorvatské pamětihodnosti. Majestátné antické, středověké a renesanční památky slouží často jen jako romantická kulisa našich vodních radovánek. A přitom Chorvatsko je zastoupeno na seznamu kulturních památek Unesco hned 8 pamětihodnostmi, takže milovníkům historie a architektury má rozhodně co nabídnout.

4) Pláže

Třebaže moře svou teplotou bude lákat už jen otužilce, přesto chorvatské pobřeží očaruje i v zimě. Není nic krásnějšího pro ty, kteří hledají odpočinek a relax, procházet se za slunečných, zimních dnů po téměř vylidněných plážích a inhalovat vydatný mořský vzduch.

 

5) Úchvatné národní parky

Zima je jedním z nejkrásnějších období pro návštěvu proslulých chorvatských národních parků. Bez zástupů turistů uvidíte nádherné scenérie. Ať už to budou ohromující výhledy na zamrzlé vodopády Plitvického jezera nebo na tok řeky Krka ve stejnojmenném národním parku. Nic z toho vás nezklame.

6) Karnevaly a kultura

Každý únor vyjíždí více než 20 000 umělců do ulic, aby se vydali na pouliční večírky, maškarní plesy a další happeningy po celém Chorvatsku. Rijeka karneval je pravděpodobně nejslavnější ze všech. Kulturní žně probíhají i v Dubrovníku. Ten během zimy ožívá svým Zimním festivalem, který nabízí živou hudbu, divadelní představení, kluziště, výstavy, muzejní a galerijní akce.

7) Termální prameny

Neexistuje lepší období k návštěvě přírodních termálních pramenů v Chorvatsku než právě zima. Mezi nejproslulejší termální lázně patří Stubičke Toplice, Sveti Martin na Muri, Tuhelži, Varaždinske Toplice, Daruvarske Toplice a Krapinske Toplice.

8) Ušetřit

Právě v zimním období získáte v Chorvatsku za málo peněz moc muziky. Ceny za ubytování, potraviny, dopravu, letenky, služby jsou teď výrazně levnější. Ovšem, výjimku tvoří období Vánoc a Nového roku.

9) Klid a pohoda

Kdo z vás navštívil Chorvatsko v letních měsících, si jistě vzpomene, že některá místa byla až nepříjemně přelidněna turisty. Představte si, že si můžete v klidu vychutnat Dubrovnické Staré Město, jízdu téměř prázdným trajektem, romantickou procházku kolem Plitvických jezer ve dvou nebo si můžete v restauraci vybrat stůl podle vaší volby.

Chorvatsko je výborný cíl dovolené a o to lepší, když tam nejsou davy turistů.

 


Copyright © 2013 - 2020 Jadran Reality, s.r.o., Powered by Digitální agentura DIGISHOCK

Tato stránka v rámci poskytovaní služeb využívá cookies, pokračováním v návštěvě stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací, včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete zde.